MIZŠ je v prihodnjem tednu napovedalo normalizacijo pedagoškega procesa v osnovnih šolah. To pomeni:

1.V si učenci bodo v učilnicah prisostvovali pouku v polnem številu kot pred pandemijo korona virusa.
2. Delo na daljavo se bo od 1. 6. 2020 dalje opustilo, pouk bo potekal po običajnem urniku, kot je veljal pred pandemijo.
3. V ponedeljek, 1. junija poleg učencev 1. triletja in 9. razredov pridejo v šolo še učenci 4. in 5. razreda.
4. Če bo epidemiološka slika dobra, pridejo v sredo, 3. junija, v šolo še učenci 6., 7. in 8. razreda.

Zaščitni ukrepi proti korona virusu se bodo še naprej izvajali:
– v šolo pridejo le zdravi učenci
– čim večja medsebojna razdalja
– nošenje zaščitnih mask, ko ni mogoče zagotoviti minimalne medsebojne razdalje 1,5 m; maske prinesejo učenci od doma
– umivanje rok ali razkuževanje
– prezračevanje učilnic
– razkuževanje površin
– učenci v vseh razredih ostajajo v eni učilnici
– malica bo v učilnicah.

Za učence, ki bodo ostali doma iz zdravstvenih razlogov, boste morali starši ponovno pridobiti mnenje zdravnika.

Toliko za začetek, podrobnejša navodila boste dobili po e-pošti še danes ali jutri.

Želim vam dobro počutje in trdno zdravje!

Peter Klun